in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 31 ЈАНУАРИ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Времето денес:

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер, претпладне од северозападен, а попладне од југозападен правец. Во вечерните и ноќните часови ќе започнат врнежи од снег.

Денес, Понеделник 31.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 58%
06-12 -2° 69%
12-18 +7° 44%
18-24 +2° 67%
Утре, Вторник 01.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 80%
06-12 -1° 80%
12-18 +2° 85%
18-24 +2° 84%
Среда 02.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 78%
06-12 -4° 81%
12-18 +2° 53%
18-24 +3° 58%
Четврток 03.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 75%
18-24 -2° 62%
18-24 +5° 44%
18-24 +2° 57%
Петок 04.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 79%
18-24 -6° 61%
18-24 +3° 54%
18-24 +1° 62%
Сабота 05.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 65%
18-24 -6° 71%
18-24 +2° 68%
18-24 +3° 80%
Недела 06.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 98%
18-24 -5° 100%
18-24 +5° 64%
18-24 +2° 77%

Временска најава:

Под влијание на влажен бран во вечерните и ноќните часови ќе започнат повремени врнежи од снег, кои ќе продолжат и утре преку денот и ќе се прошират насекаде. Наместа врнежите ќе бидат пообилни и на југоистокот повремено ќе бидат од дожд. На повеќе места и особено на западот ќе се формира нова снежна покривка, а на планините таа ќе се зголеми. Услови за појава на снег ќе има и во среда претежно претпладне и на југоистокот.

Актуелно предупредување:

Преку ноќта и особено утре преку денот ќе има врнежи од снег. Наместа врнежите ќе бидат пообилни и на југоистокот преку денот повремено ќе бидат од дожд. На повеќе места и особено на западот ќе се формира нова снежна покривка, а на планините таа ќе се зголеми

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote