in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 АПРИЛ

Времето денес:

Претежно облачно, попладне од западните кон централните делови ќе се прошири повремен дожд, на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец поизразен вдолж Повардарието.

Во следните денови ќе е променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, а на планините со повремен снег. Ќе се задржи слаб до умерен јужен до југозападен ветер. Температурите ќе бидат во пораст од среда кога ќе е краткотрајно стабилно, а потоа се очекува нова краткотрајна нестабилност.

Денес, Понеделник 04.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 77%
06-12 +4° 65%
12-18 +10° 47%
18-24 +9° 68%
Утре, Вторник 05.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 85%
06-12 +5° 92%
12-18 +10° 75%
18-24 +12° 63%
Среда 06.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 76%
06-12 +2° 76%
12-18 +15° 53%
18-24 +17° 52%
Четврток 07.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 80%
06-12 +9° 92%
12-18 +16° 62%
18-24 +12° 74%
Петок 08.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 65%
06-12 +6° 66%
12-18 +18° 46%
18-24 +14° 61%
Сабота 09.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 62%
06-12 +8° 65%
12-18 +20° 34%
18-24 +15° 40%
Недела 10.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 61%
06-12 +8° 78%
12-18 +12° 61%
18-24 +10° 53%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote