in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ=9

 

Денес, Среда 04.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 49%
06-12 +24° 41%
12-18 +36° 22%
18-24 +32° 31%
Утре, Четврток 05.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +26° 42%
06-12 +20° 49%
12-18 +37° 19%
18-24 +38° 21%
Петок 06.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 68%
06-12 +22° 66%
12-18 +31° 34%
18-24 +28° 40%
Сабота 07.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 76%
06-12 +22° 59%
12-18 +31° 25%
18-24 +27° 29%
Недела 08.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 60%
06-12 +21° 44%
12-18 +35° 19%
18-24 +30° 26%
Понеделник 09.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 42%
06-12 +23° 40%
12-18 +38° 18%
18-24 +30° 20%
Вторник 10.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 40%
06-12 +24° 40%
12-18 +37° 19%
18-24 +28° 17%

Временска најава:

До четврток продолжува периодот на стабилно и многу топло време и ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури. Особено топло се очекува во четврток кога ќе дува засилен јужен ветер. Во текот на ноќта и во петок ќе има услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер и температурата ќе се намали за 3 до 5 степени

Актуелно предупредување:

ТОПОЛ БРАН: До четврток продолжува периодот на стабилно и натпросечно топло време и ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote