in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 АПРИЛ

Времето денес:

Променливо облачно, претпладне во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денес во претпладневните часови во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд. Преодно стабилизирање на времето ќе има утре, а во четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа во следните два дена времето ќе биде стабилно, сончево и топло.

Денес, Вторник 05.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 94%
06-12 +5° 85%
12-18 +12° 54%
18-24 +9° 53%
Утре, Среда 06.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 81%
06-12 +2° 75%
12-18 +15° 56%
18-24 +17° 52%
Четврток 07.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 85%
06-12 +7° 91%
12-18 +15° 62%
18-24 +14° 77%
Петок 08.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 79%
06-12 +7° 82%
12-18 +18° 49%
18-24 +14° 63%
Сабота 09.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 62%
06-12 +8° 67%
12-18 +20° 42%
18-24 +15° 46%
Недела 10.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 53%
06-12 +10° 61%
12-18 +12° 73%
18-24 +9° 75%
Понеделник 11.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 57%
06-12 +7° 47%
12-18 +14° 27%
18-24 +11° 33%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote