in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 АВГУСТ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

Денес и утре ќе се задржи многу топло време со пораст на дневните температури. Од недела во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во недела ќе дува засилен североисточен ветер што ќе предизвика пад на температурата од 2 до 4 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote