in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Сончево со мала, во северозападните и западните делови умерена облачност, која до крајот на денот ќе се зголеми и прошири и во останатите делови. Во текот на ноќта кон недела во северозападните делови ќе има слаби локални врнежи од дожд и снег. Во источните делови ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Денес, Сабота 05.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 58%
06-12 -2° 55%
12-18 +8° 56%
18-24 +3° 77%
Утре, Недела 06.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 68%
06-12 -1° 90%
12-18 +8° 53%
18-24 +6° 57%
Понеделник 07.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 85%
06-12 93%
12-18 +8° 77%
18-24 +6° 91%
Вторник 08.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 83%
18-24 +1° 64%
18-24 +6° 44%
18-24 +3° 58%
Среда 09.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 59%
18-24 65%
18-24 +9° 57%
18-24 +6° 79%
Четврток 10.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 89%
18-24 -3° 79%
18-24 +9° 60%
18-24 +5° 74%
Петок 11.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 80%
18-24 -4° 66%
18-24 +10° 53%
18-24 +6° 62%

Временска најава:

Во недела ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен, а попладне од јужен правец. Во понеделник попладне ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег. Во текот на ноќта кон вторник врнежите ќе преминуваат во снег и во некои од пониските места. Се очекува пообилни да бидат во западните делови. Температурите во следните денови ќе бидат повисоки, освен во вторник кога ќе дува засилен северен ветер.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote