in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Променливо облачно во јужните делови со повеќе сончеви периоди. Во пладневните и попладневните часови ќе има зголемена облачност и претежно во северозападните делови појава на краткотраен локален пороен дожд и ретки грмежи. УВ=7

 

Денес, Понеделник 05.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 46%
06-12 +20° 66%
12-18 +28° 44%
18-24 +28° 49%
Утре, Вторник 06.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 64%
06-12 +18° 79%
12-18 +30° 30%
18-24 +31° 30%
Среда 07.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 52%
06-12 +17° 71%
12-18 +32° 30%
18-24 +35° 21%
Четврток 08.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 58%
06-12 +24° 43%
12-18 +34° 30%
18-24 +30° 37%
Петок 09.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 54%
06-12 +24° 55%
12-18 +33° 21%
18-24 +31° 23%
Сабота 10.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 47%
06-12 +23° 46%
12-18 +34° 28%
18-24 +26° 25%
Недела 11.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 49%
06-12 +22° 44%
12-18 +33° 26%
18-24 +27° 35%

 

Временска најава:

Следува период на доста сончево време со повисока температура и со услови за изолирана нестабилност во четврток и на почетокот на викендот. Најтопло ќе биде во среда.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote