in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 АВГУСТ

Времето денес:

Променливо облачно и посвежо, претежно во првиот дел од денот ќе има изолирана појава на локален пороен дожд проследен со грмежи. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер кој вдолж Повардарието ќе засилува. УВ=8

Денес, Петок 06.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 72%
06-12 +24° 62%
12-18 +31° 34%
18-24 +25° 49%
Утре, Сабота 07.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 47%
06-12 +17° 80%
12-18 +30° 32%
18-24 +33° 21%
Недела 08.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 34%
06-12 +17° 41%
12-18 +33° 24%
18-24 +36° 23%
Понеделник 09.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 44%
06-12 +24° 45%
12-18 +37° 19%
18-24 +31° 30%
Вторник 10.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 53%
06-12 +24° 42%
12-18 +37° 18%
18-24 +26° 27%
Среда 11.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 58%
06-12 +23° 45%
12-18 +34° 27%
18-24 +28° 34%
Четврток 12.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 61%
06-12 +24° 61%
12-18 +35° 27%
18-24 +27° 29%

Временска најава:

Денес претежно претпладне и во пладневните часови ќе има локален пороен дожд проследен со грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со електрични празнења и силен ветер и појава на град. Денес и утре температурите ќе опаднат за 4 до 5 степени во однос на изминатиот период.

Актуелно предупредување:

Денес претпладне и во пладневните часови ќе има локален пороен дожд проследен со грмежи и засилен ветер. Понекаде процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, со електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и услови за појава на град. Денес и утре температурите ќе опаднат за 4 до 5 степени во однос на изминатиот период.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote