in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 НОЕМВРИ

Времето денес:

Умерено до значително облачно и релативно топло. Во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла. Претежно во северозападните делови ќе има услови за појава на слаб локален дожд. Вдолж Повардарието ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Денес, Сабота 06.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 93%
06-12 +13° 97%
12-18 +20° 74%
18-24 +12° 92%
Утре, Недела 07.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 88%
06-12 +11° 95%
12-18 +19° 76%
18-24 +15° 78%
Понеделник 08.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 84%
06-12 +9° 97%
12-18 +18° 82%
18-24 +15° 81%
Вторник 09.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +11° 84%
18-24 +10° 95%
18-24 +15° 74%
18-24 +12° 77%
Среда 10.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 84%
18-24 +7° 85%
18-24 +9° 80%
18-24 +12° 95%
Четврток 11.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 95%
18-24 +8° 94%
18-24 +10° 76%
18-24 +12° 79%
Петок 12.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 95%
18-24 +5° 97%
18-24 +12° 64%
18-24 +11° 72%

Временска најава:

Во следните денови ќе се задржи претежно стабилно и релативно топло време. Наутро и претпладне по котлините ќе има појава на магла или значителна ниска облачност. На средината на наредната седмица ќе има поголемо наоблачување и благо опаѓање на температурите.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote