in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

 

 

Временска најава:

 

Во следните денови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утре поради продор на постудена воздушна маса ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено и силен северен ветер што ќе предизвика во деновите од викендот намалување на температурата, особено во северните делови. Потоа ветерот ќе биде од југоисточен правец и температурата ќе биде во пораст.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote