in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 МАРТ

Времето денес:

Променливо облачно, во југозападните и јужните делови со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер.

Во следните два дена времето ќе биде стабилно, а во петок и недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Температурата ќе биде во пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote