in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Попладне претежно во западните делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. УВ=8

Денес и утре ќе биде топло со променлива облачност и со услови за изолирана нестабилност претежно во планинските региони. Од среда ќе дува умерен до засилен ветер и во попладневните часови од денот ќе има повремено пороен дожд проследен со грмежи, а температурите ќе бидат пониски за неколку степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote