in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Наутро вдолж Повардарието умерено до значително облачно. Во текот на претпладнето облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Утре ќе преовладува сончево и топло време со мала облачност. Од недела облачноста ќе се зголеми и во текот на ноќта кон понеделник и во понеделник ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Пообилни врнежи се очекуваат во вторник претпладне, кога поради заладувањето, врнежите ќе бидат од снег и на некои повисоки места, а ќе дува и засилен северен ветер.

Денес, Петок 18.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 76%
06-12 +7° 74%
12-18 +15° 33%
18-24 +6° 55%
Утре, Сабота 19.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 81%
06-12 -1° 47%
12-18 +12° 53%
18-24 +12° 79%
Недела 20.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 85%
06-12 +3° 88%
12-18 +10° 80%
18-24 +10° 84%
Понеделник 21.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 86%
18-24 +3° 94%
18-24 +13° 66%
18-24 +10° 73%
Вторник 22.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 73%
18-24 +3° 88%
18-24 +8° 50%
18-24 +6° 54%
Среда 23.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 63%
18-24 67%
18-24 +10° 32%
18-24 +4° 46%
Четврток 24.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 72%
18-24 +1° 71%
18-24 +8° 40%
18-24 +4° 51%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote