in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 МАЈ

Времето денес:

 

Претпладне променливо облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Од изутрина од север ќе започне да дува дува умерен до засилен северен ветер (над 60 км/час) кој ќе биде најизразен долж Повардарието. Овој продор на студен воздух ветер ќе услови пониски дневни температури, особено во северните делови и на истокот.

 

 

 

Денес, Сабота 08.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 68%
06-12 +5° 67%
12-18 +19° 21%
18-24 +22° 23%

 

Временска најава:

 

Во следните денови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Денес поради продор на постудена воздушна маса ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено и силен северен ветер (над 60 км/час) што ќе предизвика во деновите од викендот намалување на температурата, особено во северните делови. Во деновите потоа ветерот ќе биде од југоисточен правец и температурата ќе биде во пораст.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес од изутрина на северот поради продор на постудена воздушна маса ќе дува умерен, а потоа и долж Повардарието повремено и силен северен ветер (над 60 км/час) што ќе предизвика во деновите од викендот намалување на температурата, особено во северните делови.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote