in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 НОЕМВРИ

Времето денес:

Умерено до значително облачно и релативно топло, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Денес, Понеделник 08.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 75%
06-12 +11° 80%
12-18 +19° 77%
18-24 +13° 87%
Утре, Вторник 09.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 92%
06-12 +8° 96%
12-18 +17° 71%
18-24 +12° 76%
Среда 10.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 90%
06-12 +5° 84%
12-18 +14° 73%
18-24 +11° 84%
Четврток 11.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 91%
18-24 +5° 90%
18-24 +14° 69%
18-24 +9° 75%
Петок 12.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 63%
18-24 +3° 77%
18-24 +14° 58%
18-24 +8° 67%
Сабота 13.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 64%
18-24 +2° 79%
18-24 +13° 51%
18-24 +9° 71%
Недела 14.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 80%
18-24 +3° 80%
18-24 +13° 65%
18-24 +8° 80%

Временска најава:

До четврток ќе преовладува умерено до значително облачно време. Утре ќе има појава на слаб локален дожд и ќе дува засилен северен ветер, што ќе услови намалување на дневната температура во следните денови. Услови за локален дожд во југоисточните делови ќе има и во среда. Кон крајот на неделата ќе се намали и утринската температура.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote