in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 АВГУСТ 2023

Времето денес:

 

Наутро ведро и посвежо, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. UV=8

Во Скопје наутро посвежо, преку денот сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер.

Утре ќе има преодно дестабилизирање и локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а потоа следува период на стабилно и потопло време.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote