in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 ЈУНИ

Времето денес:

Прoменливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. УВ=7

До сабота ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина воден талог), силни електрични празнења, засилен ветер и појава на град. Утре се очекуваат пообилни количини воден талог, а дневната температура ќе опадне за неколку степени. Од недела ќе има постепено стабилизирање на времето со пораст на температурата. И во Скопската Котлина ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, повремено во форма на невреме.

Денес, Четврток 09.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 97%
06-12 +17° 87%
12-18 +24° 63%
18-24 +20° 88%
Утре, Петок 10.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 87%
06-12 +16° 94%
12-18 +21° 72%
18-24 +19° 75%
Сабота 11.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 78%
06-12 +17° 87%
12-18 +22° 59%
18-24 +23° 58%
Недела 12.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 80%
06-12 +20° 74%
12-18 +25° 56%
18-24 +21° 71%
Понеделник 13.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 83%
06-12 +20° 74%
12-18 +27° 57%
18-24 +24° 76%
Вторник 14.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 89%
06-12 +21° 69%
12-18 +27° 42%
18-24 +24° 65%
Среда 15.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 94%
06-12 +19° 81%
12-18 +28° 55%
18-24 +24° 66%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote