in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено попладне вдолж Повардарието.

 

 

Денес, Недела 09.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 64%
06-12 +10° 46%
12-18 +21° 23%
18-24 +16° 32%

 

Временска најава:

 

Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер, а дневната температура ќе биде во пораст. Во среда претежно во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд и грмежи.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote