in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд кои на места во текот на денот ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денес, Сабота 09.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 88%
06-12 +9° 90%
12-18 +10° 86%
18-24 +10° 92%
Утре, Недела 10.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 92%
06-12 +10° 97%
12-18 +12° 92%
18-24 +13° 91%
Понеделник 11.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 92%
06-12 +12° 94%
12-18 +14° 85%
18-24 +12° 80%
Вторник 12.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 91%
06-12 +9° 80%
12-18 +13° 59%
18-24 +9° 63%
Среда 13.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 84%
06-12 +7° 74%
12-18 +13° 60%
18-24 +9° 80%
Четврток 14.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 81%
06-12 +6° 88%
12-18 +10° 90%
18-24 +8° 82%
Петок 15.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 81%
06-12 +6° 77%
12-18 +10° 53%
18-24 +6° 60%

Временска најава:

И во следните денови ќе бидеме под влијание на влажна воздушна маса, времето ќе се задржи претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, на места со пороен карактер и проследени со засилен ветер.

Актуелно предупредување:

И во следните денови ќе бидеме под влијание на влажна воздушна маса, времето ќе се задржи претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, на места со пороен карактер и проследени со засилен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote