in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

И во следните денови ќе се задржи студено време со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула. Утре кон крајот на денот и во текот на ноќта, како и во сабота ќе има врнежи претежно од снег со слаб до умерен интензитет. Во петок и за време на викендот ќе дува засилен северен ветер, особено долж Повардарието.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote