in

ВБА и Барнли одиграа натпревар без голови прв пат сезонава во ПЛ

Вест Бромвич Албион и Барнли одиграа натпревар кој заврши 0:0 за прв пат сезонава во Премиер Лигата. И двата тима се обидуваат да ја пронајдат нивната прва победа. Филип Кроновиќ беше многу блиску до погодок откако ја погоди стативата, пред голот на дебитантот Грант да биде поништен.

Но Барнли имаше подобри шанси за победа, откако Вуд и Ешли Барнс не ги искористија своите шанси во второто полувреме. Со овој резултат Барнли го освојува својот прв поен, но остана на дното на Премиер Лигата и е во зоната за испаѓање по замо 4 одиграни натпревари.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote