in

СПОРТСКИОТ ДИРЕКТОР на F1 тимот на RedBull заразен со КОВИД пред трката во Бахреин!

Спортскиот директор на RedBull, Jonathan Wheatley е заразен со коронавирусот. Тој е трет човек со голема функција во F1 што бил заразен од болеста по возачите на Рејсинг Поинт, Перез и Строл. Wheatley, 53, се тестираше позитивен за време на задолжителните тестови во Британија пред трката што треба да се одржи во Бахреин.

Тој се чувствува добро и се надева дека набрзо ќе се врати и ќе може да му помогне на неговиот тим. Сеуште не е познато дали тој ќе може да се врати следната недела, кога F1 ќе се одржи повторно во Бахреин, на истата патека, но со различни свиоци.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote