in

СКАНДАЛОЗНО: Вил Смит за малку немаше да глуми во мегахитот Independence Day поради бојата на неговата кожа!

Според директорот и човекот којшто ја изработи скриптата на Independence Day, Вил Смит за малку немаше да ја добие улогата во мегахитот.

Филмот дебитираше на филмското платно во 1996 година и направи вистински бум на бокс офисот. Заработките од филмот изнесуваа вртоглави 800 милиони долари и најголема ѕвезда без сомнежи беше Вил Смит.

Но пред да се снима филмот, студиото не било убедено дека Смит е вистинскиот избор за главна улога во филмот. Директорот на филмот изјави во едно интервју: „Кога го предложив Смит добив негативни реакции од студиото. Тие не беа убедени дека црнец ќе биде атрактивен главен лик за филм од таков карактер“.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote