in

WTFWTF

ВИЛИЈАМ ШЕКСПИР е првиот маж кој ја прими вакцината против КОВИД-19!

Вилијам Шекспир е првиот маж кој ја примил вакцината за корона вирус во Велика Британија, Овој 81 годишен старец, според некоја коинциденција го носи истото име како и светски познатиот поет. Вакцинирањето на стари лица започна во Велика Британија вчера и сеуште трае.

Вилијам, кој најверојатно го поминал целиот свој живот во сенка на познатиот поет, сега тој е во центарот на вниманието. Првата жена која ја прими вакцината во Британија, Маргарет Кинан, беше вакцинирана на 90 годишна возраст. Британија моментално користи вакцини само од компанијата Пфајзер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote