in

БИЗАРНО! 3 НЕДЕЛИ ГО БАРАЛ АВТОМОБИЛОТ КАДЕ ГО ПАРКИРАЛ!

Еден човек од мал град во северозападна Германија, долж границата со Холандија, бил толку збунет во поголем град што три недели не можел да најде каде го паркирал својот автомобил.

62-годишен маж го паркираше своето возило во катната гаража во Оснабрик, град со 165.000 жители, на почетокот на февруари и отиде на состанок.

„Не знам ниту колку пати бевме во Оснабрик и баравме автомобил“, рече неговата ќерка во средата.

Според неа, тој немал билет за паркирање со името на паркингот, бидејќи рампата била отворена и уредот за издавање картички не работел.

Нејзиниот татко возел од градот Бентхајм во Долна Саксонија до Оснабрик на 3 февруари. Кога влегол во градот, тој барал паркинг во близина на центарот, паркиран во гаражата и подоцна не можел да се сети каде го паркирал автомобилот.

Три недели таткото и ќерката пребаруваа многу гаражи во Оснабрик, каде што има само околу 15 во центарот.

На крајот тие контактирале со медиумите и еден од граѓаните пријавил дека го пронашол нивното возило. Автомобилот се наоѓал во хотелската гаража во центарот на градот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote