in

Жалфија: Моќен природен антибиотик и лек за женски болести!

Докажано е дека е многу ефикасен хербален лек за ублажување на проблемите во менопаузата, се потенцира кога станува збор за олеснување на проблемите со менструацијата.

Жалфијата делува како вистински природен антибиотик, но и одлично средство за зајакнување на имунитетот.

Таа е силен антисептик, со изразен антиинфламаторно и антимикробно дејство. Благодарение на своето антимикробно дејство, жалфијата се користи во антивирусни масти против херпес.

Жалфијата е исто така одличен хормонски регулатор. Докажано е дека е многу ефикасен хербален лек за ублажување на менопаузалните проблеми, се потенциа кога станува збор за ублажување на женските проблеми.

Избегнувајте апчиња, природата има решение за сè – чајот од лимон го елиминира стресот, липата ја намалува температурата!

Се користи за намалување на чувството на топлина и регулирање на потењето, додека естрогенскиот ефект на ова растение придонесува за регулирање на менструалниот циклус и ја ублажува болната менструација.

Најчесто се консумира во форма на чај или облоги, па следниот пат кога ќе почувствувате женски проблеми, знаете што да правите!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote