in

Заплашување за САД! Северна Кореа го претстави најмоќното оружје на светот! [ФОТО ГАЛЕРИЈА]

Очите на светот повторно се вперени во Северна Кореја.. Експертите кои ја оценија огромната воена парада што се одржа во главниот град Пјонгјанг и каде беа претставени многу нови оружја, изјавија дека Ким Јонг Ун сака да ја прошири нуклеарната програма на неговата земја.

Ракетите и друга воена опрема дизајнирана да се лансира од подморницата беа изложени на воената парада во Северна Кореја, предводена од Ким Јонг-ун.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote