in

ЗАРАБОТКА НА БИЗАРЕН НАЧИН! Австриска пошта продава марки (Ковид-19) изработени од тоалетна хартија!

Пандемијата Ковид-19 ја инспирираше австриска пошта да прави марки од тоалетна хартија.

Поштенската служба објави дека ја добила идејата за трослојната марка на почетокот на оваа година, кога хигиенските производи станаа симбол на карантинот и панично се купуваа.

Сепак, беа потребни неколку месеци за да се реализира идејата.

„Тоалетна хартија беше распродадена шред долго време и беше тешко да се набави во доволна количина“, наведува државната поштенска служба.

На печат е прикажано бебе слон, животно кое се користи во Австрија како симбол на растојание од еден метар, кое луѓето треба да го чуваат за да избегнат инфекција од вирусот корона.

Печатот може да се купи по цена од 5,5 евра бидејќи поштенската услуга донира половина од приходот од продажбата на луѓе кои беа сериозно погодени од пандемијата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote