in

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Несвесноста на возач на автобус речиси го чинеше животот на детето.

Застрашувачката снимка што се појави оваа недела го покажува моментот кога возач на автобус несвесно влече шестгодишно девојче покрај возилото откако и го фатил ранецот на врата.

Снимките излегоа на виделина кога започна судење во Кентаки во врска со инцидентот, што се случи во 2015 година, кога возачот на автобусот Мелина Сандерс ги затвори вратите на девојчето додека се симнуваше од автобусот.

Адвокатите ја обвинија Сандерс за кршење на 16 правила кои возачите на автобуси мора да ги почитуваат за безбедноста на децата. Како резултат на инцидентот, шестгодишното девојче се здоби со тешки повреди и оттогаш мораше да мине низ повеќе операции.

Погледнете го видеото подолу:

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote