in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

ЕКСТРЕМНО ЗДРАВ ПИЈАЛОК: Подготвено е за 5 минути и е вистинска бомба за имунитетот!

 

Овој пијалок е богат со витамини и има многу корисен ефект врз целиот организам..

 

Со цел имунитетот да биде силен, потребно е да се води грижа за доволен внес на витамини и минерали. Исто така, можеме да го зајакнеме имунитетот и организмот со домашни сокови. Најдовме рецепт за еден пијалок, кој освен што има корисен ефект врз организмот, има и одличен вкус.

Ќе ви требаат 4 состојки за овој пијалок:

  • 2 цитрони
  • 3 портокали
  • 2 лимони
  • мед

Подготовката е прилично едноставна. Исцедете го овошјето и засладете го пијалокот со мед.

Зошто овој пијалок е добар:

Полн е со витамин Ц, кој е моќен сојузник на имунитетот. Исто така, содржи калиум, витамин А, витамин Б6, фолати и цинк, вредни хранливи состојки кои ќе му помогнат на организмот во борбата против вирусите и се важни сојузници дури и ако сакате да изгубите некој килограм.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote