in

ПО ГРЕШКА ГО ПОНУДИЛЕ СКУТЕРОТ ЗА 69 ЦЕНТИ! ЖЕНАТА СЕ ВРЗАЛА ЗА НЕГО ЗА ДА ГО ДОБИЕ!

Црниот петок во Мексико беше возбудлив за една Мексиканка, која беше врзана за мопед, бидејќи управата на ланецот на пазарот Walmart не сакаше да и продаде скутер по цена од 69 центи.

Жената била меѓу многуте клиенти кои влегле во продавницата во Сан Луис Потоси, а според весникот „Син Ембарго“, таа била убедена дека ситуацијата била на нејзина страна кога се доближила до вработените во Walmart и укажала на цената.

Првично скутерот чинеше 19.990 мексикански пезоси (996 американски долари), а по грешка некои од работниците напишаа дека цената е намалена на 13.999 пезоси, што е 0,69 долари (поради запирки).

Сепак, според Daily Mail, проблемот настанал кога раководството не сакало да го продаде по таа цена, поради што таа повика агент за заштита на потрошувачите, кој исто така не беше успешен да ги убеди вработените во продавницата дека жената е во право и дека скутерот треба да да и го продаде точно по цената на која инсистираше.

Незадоволна од исходот од преговорите, жената се врзала за скутерот во надеж дека ќе го добие за 0,69 долари.

Генералниот директор на Walmart потврди дека имало инцидент и дека државниот заштитник на потрошувачите напишал извештај во кој се наведува дека скутерот е продаден за 0,69 долари на првиот клиент од многумина кој забележал прво грешка во цената.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote