in

Ziyech им донесе победа на Сините

Менаџерот на Челзи Френк Лампард изјави дека е навистина импресиониран од Хаким Зијеш откако новото појачување на Сините од Лондон успеа да постигне погодок и асистенција во победата против Барнли на Турф Мур. Ова беше негов прв старт за Челзи и веднаш успеа да постигне погодок.

Дефанзивецор Курт Зума успеа да стрела за 0-2 преку корнерот на Мејсон Маунт, а Маркоанецот Зијеш асистираше за последниот погодок на мечот, додека стрелец на голот беше Тимо Вернер. „Навистина сум возбуден и имресиониран сум од него. Можам да го забележам неговиот карактер и желбата за напредок. Неговиот квалитет е неспорен“ изјави менаџерот на Сините.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote