in

СМЕШНО! Тие пријавиле необичен ѕвер кој демнел на дрво! Потоа се покажало дека е.. [ФОТО]

Тимот за заштита на животни во полскиот град Краков беше повикан да го испита случајот „опасно суштество што демне во дрвјата“. Се испостави дека е фрлен кроасан.

Една жена во Краков се јавила во Друштвото за заштита на животните, велејќи им дека животното било на дрвото два дена и дека жителите се плашат да ги отворат прозорците за да не влезе во нивната куќа.

Експертите за животни ја прашаа дека можеби не станува збор за птица грабливка, но жената го опиша како нешто што личи на игуана. Тие веднаш помислија дека се работи за отфрлено домашно милениче.

Меѓутоа, кога пристигнале на самото место, било јасно дека не станува збор за опасно животно.

“Одеднаш … Еве го, фатен! Кафеаво суштество кое седи на гранка. Тоа воопшто не се движи. Неговата кафеава кожа сјае на сонцето. На поблизок увид, сиромавиот нема ниту нозе ниту раце”, Напиша друштвото за заштита на животните во Краков.

Откривајќи дека всушност станува збор за кроасан, тие само додадоа: „Тешко е да се помогне на нешто што е веќе испечено“.

Z cyklu "Z pamiętnika inspektora" – relacjonuje inspektor Adam. – Przyjedźcie i go zabierzcie! – w głosie dzwoniącej…

Posted by KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami on Tuesday, April 13, 2021

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote