in

WTFWTF

Ѕвер од морето ги исплаши капачите: Луѓето панично бегаа од водата (ВИДЕО)

На Флорида е снимен моментот кога ајкула во плиткото кружи околу капачите кои панично бегаат од водата, а оние кои не го забележале огромниот ѕвер ги повикуваат останатите од плажата брзо да излезат.

 

Американските медиуми пренесуваат дека видеото е снимено на 3 јули од посетител на плажата во малото гратче Навара Бич.

На снимката се гледа како ајкулата нежно плива во близина на преполна плажа, по што се слушаат извици за капачите веднаш да излезат на брегот.

Иако повеќето пливачи сфатија што се случува, некои сè уште не се свесни за присуството на ајкулата.

„Сè уште има некој таму“, се слуша како вели една жена додека грбната перка на ајкулата ја прелистува површината на водата во плиткото.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote