in ,

Што?Што?

Ѕвездата на корејската хит серија „Squid Game“ ќе го игра Берлин во серијата „La Casa de Papel“

И покрај тоа што се доближи крајот на хит-серијата на Нетфликс „La Casa de Papel“, многумина беа воодушевени од среќната вест дека во 2023 година ќе излезе серија која ќе го следи животот на еден од главните ликови, Берлин.

 

Имено, најавена е корејската верзија на серијата која ќе се најде на Нетфликс следната година.

Сега е откриено дека улогата на Берлин во новата, корејска верзија на серијата ќе му припадне на актерот од вториот хит на Нетфликс, серијата „Squid Game“. Станува збор за Хе-соу Парк, кој го играше Чо Санг-во во „Squid Game“.

 

 

Алекс Пина, кој ја создаде оригиналната серија, ќе биде извршен продуцент на корејската верзија, а ќе ја режира Ким Хонг-сун.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote