in

Што?Што?

Алигаторот го прекина тренингот во Торонто! [ВИДЕО]

Алигатор ги посети фудбалерите на Торонто за време на подготовките во Флорида за четвртфиналниот натпревар од ЛШ КОНКАКАФ со Круз Азул.

Канадскиот клуб објави видео на својот YouTube канал, кое покажува како алигаторот речиси престанал да тренира.

Иако беа изненадени, фудбалерите на Торонто не го напуштија теренот и го гледаа непоканетиот гостин од безбедно растојание се додека алигаторот не се оддалечи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote