in

Организаторите од Мелбур очекуваат трката да се одржи во Март

Организаторите на Големата Награда на Австралија велат дека очекуваат трката во следната сезона од Формула 1 дека ќе се одржи во нејзиниот постојан термин во средината на Март. Овогодинешната трка во Мелбурн беше откажана откако член од екипата на МекЛарен беше тесиран позитивен на коронавирусот.

Од почетокот на сезоната сите трки се одвиваа во Европа, но Австралиските организатори се сигурни дека „Мелбурн ќе биде домаќин на првата трка од F1 сезоната следната година во традиционалниот термин во средината на месецот Март.“ Се очекува календарот за следната сезона да се објави во следните неколку недели.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote