in

Барди наскоро повторно ќе го гледаме во Ла Лига

Македонскиот репрезентативец од почетокот на ноември 2020 година не е во составот на Леванте поради повреда на `рбетот.

Полека, но сигурно Енис Барди се опоравува, им се заблагодарува на сите во шпанскиот клуб, особено претседателот со кој често до сега контактираше.

Како што самиот вели дека ова е тешко, но ги прифаќа нештата кои доаѓаат. За првпат во седум години нашиот играч период од два месеци нема настап.

– Благодарност до клубот и фановите за поддршката. Скоро сум подготвен да се вратам на терените. Се чувствувам многу добро и многу силно. Во фудбалот има и лоши моменти, имав многу болка, едвај дишев, а сега мора да се сврти страница – рече Барди за клупскиот сајт.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote