in

WTFWTF Што?Што?

Белгиец ја лажирал својата смрт, па на погребот се појавил со хеликоптер

Белгискиот тиктокер Дејвид Баертен ја лажирал својата смрт, а потоа се појавил на својот погреб со хеликоптер. На овој начин сакал да открие кој навистина се грижи за него.

45-годишниот, неговата сопруга и децата решиле да ја лажираат смртта на Дејвид за да откријат што навистина мислат за него поширокото семејство и пријателите. Едно од неговите деца на социјалните мрежи објави дека починал.

 

Снимката, објавена на ТикТок од оние кои присуствуваа на погребот, го покажува моментот кога Баертен излегува од хеликоптерот придружуван од снимател. Некои од членовите на семејството и пријателите притрчале кон него не криејќи ги емоциите, а други биле збунети.

Тој рече дека со лажирањето на неговата смрт сакал да провери како ќе реагира поширокото семејство, бидејќи сметал дека го потценувале.

-Сакав да им одржам животна лекција и да покажам дека не треба да чекате некој да умре за да го сретнете, истакна тој.

 

@el.tiktokeur2

Tu nous a eu je te le jure j etais en pleure moi et apres j ai eu le choc poto on t aime beaucoup ❤️@Ragnar_le_fou @Leclercq Philippe #fyp #pourtoii #fypシ

♬ son original – Thomas faut

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote