in

БИЗАРНО! По 50 километри сфатил дека ја заборавил својата бремена сопруга во одморалиштето!

Midsection of mid adult expectant female with hands on baby bump at home

Младото семејство, кое возеше по автопатот од Горна Баварија до Северна Рајна-Вестфалија, во текот на ноќта од сабота до недела, сигурно нема да го заборави тоа возење.

Возачот на автомобилот, неговата бремена сопруга и нивното 11-месечно дете застанале во одморалиштето непосредно пред да заминат од Померсфелд.

Сепак, патувањето продолжи без бремената 28-годишна девојка. Бремената жена сакала да го чека сопругот во автомобилот со своето дете додека тој отишол во тоалет, но потоа и таа спонтано решила да оди во тоалет, пишува списанието Феникс.

Се чини дека човекот не го забележал тоа откако се вратил во автомобилот и започнал да вози без својата бремена мила.

Theената, која беше без јакна и без мобилен телефон, се сврте кон луѓето во близина, кои повикаа полиција.

Само по 50 километри, возачот сфатил дека неговата сопруга е сè уште во одмаралиштето, пред тој да се сврти и да се врати назад кон неа.

Полицијата ја одвела бремената жена кон маж во полициски автомобил.

За среќа, по некое време, семејството се сретна некаде на автопатот А3.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote