in

УбавоУбаво Што?Што?

Часовник вреден 821.000 долари! Запознајте се со Richard Mille – Speedtail! [ВИДЕО]

Партнерството помеѓу компанијата за производство на луксузни спортски автомобили Мекларен и производителот на часовници Ричард Мил резултираше со нов скап часовник вреден скоро еден милион долари.

Станува збор за модел RM 40-01 Automatic Turbilon McLaren Speedtail, чија цена е нешто повеќе од 821.000 евра.

Дизајнот на часовникот е инспириран од моделот на возилото McLaren Speedtail, односно некои делови од неговото тело.

“Кога станува збор за RM 40-01, ние зедовме предвид некои од карактеристичните карактеристики на автомобилот и филозофијата што стои зад нив. Значи, часовникот следи многу детали на Speedtail кога станува збор за неговиот бескомпромисен дизајн и материјали”, рече Роб Мелвил, директор на McLaren.

“Часовникот го има едно од највисоките нивоа на завршна обработка некогаш направено во Ричард Мил. Исклучително внимание е посветено на деталите, а самото куќиште е направено од 69 делови”, изјави техничкиот директор на компанијата, истоимениот Ричард Мил.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote