in

Чешката манекенка Каролина Куркова ја објави бременоста со смели пози! [ФОТО]

Чешката манекенка Каролина Куркова, позната како „Ангелот на Викторија Сикрет“, објави дека е бремена во смели пози. Илјадници лајкови и коментари дојдоа по споделувањето на Куркова.

Чешката манекенка Каролина Куркова, позната како „Ангелот на Викторија Сикрет“, станува мајка по трет пат. 36-годишната манекенка ги сподели своите пози за магазинот Glamour на својата страница на Instagram. Примајќи илјадници лајкови и пораки со нејзините смели пози.

Куркова рече: „Среќни сме што го објавивме доаѓањето на ново бебе во нашето семејство. Ви благодарам многу за сите искрени желби. Посреќни за ова посебно време”

Која е Каролина Куркова?

Манекенката Каролина Куркова, позната како Victoria’s Secret Angel, е родена на 28 февруари 1984 година во Чешка. Кога ималa 15 години, еден пријател ги испратил своите фотографии до агенција во Прага и тие им се допаднале на агенцијата. Потоа заминала во Милано за да стекне повеќе искуство и ги направи првите чекори кон тоа да стане модел.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote