in

Челзи го пронајде наследникот на Лампард

Челниците на Сините од Лондон одлучиле новиот тренер на Челзи да биде Томас Тухел, пренесуваат медиумите од Островот

Од клубот потврдија дека Лампард повеќе не е менаџер на Челзи, а на неговото место ќе дојде Томас Тухел, поранешен менаџер на ПСЖ и Борусија Дортмунд.

Тухел ги воодушеви навивачите со неговата работа во Дортмунд, а Абрамович верува дека истото може да го направи со неговиот клуб.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote