in

Чурос во чоколаден прелив

Засладете се со познатиот шпански специјалитет.

Состојки:

  • 50гр путер
  • 250мл вода
  • 140гр брашно
  • 1 поголемо јајце
  • масло за пржење
  • шеќер и цимет
  • 100 гр чоколадо
  • 100мл слатка павлака

Подготовка:

Исечете го путерот на коцки и ставете го во тенџере со вода на ниска температура убаво да се стопи и да се соедини. Потоа додадете брашно и добро измешајте рачно за да нема грутки. На почетокот ќе биде доста тешко, но кога ќе го префрлите во сад (смесата добро да се излади) и додадете јајце и изматете, ќе биде помеко. Ако сакате, можете да додадете лажичка шеќер во тестото, но не мора.

Истурете половина од маслото во малку подебела тава и загрејте го. Истурете го подготвеното тесто во вреќа за украсување на тестото со избраната екстензија и истурете го рефренот во врелото масло. Пржете додека не добие убава златна боја. Кога ќе се испржи, исцедете малку на хартиена крпа и потоа превртете го во кристален шеќер измешан со цимет.

Заедно со черосите , можете да послужите и чоколаден сос во кој ќе ги натопите чуросите, а ќе го направите така што ќе ја загреете слатката павлака до точката на вриење и ќе го прелиете чоколадото и ќе мешате добро додека не се стопи чоколадото.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote