in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1 АПРИЛ: Ќе уживате во вашиот одмор! Девицата мора да избегнува кавги, Шкорпијата да се грижи за своето здравје, Лавот мора да биде самоуверен

Овен

Денеска успешно ќе надминете пречка која наеднаш може да се појави на работа. Не се препорачуваат ризични деловни потфати. Партнерот денес може да се однесува проблематично. Можни се љубоморни сцени. Ќе уживате во кафе пауза.

Бик

Доколку работите на креативно поле, постои можност за покомплицирана ситуација. Можни се одложувања и одложувања. Ви претстои убав и хармоничен период со партнерот. Биковите кои се во врска влегуваат во стабилен период. Страдате од постојани главоболки.

Близнаци

Подобрување на вашата финансиска состојба и подобрување на односите со претпоставените и колегите. Успех преку креативните области. Проблематичен период во врската со партнерот. Покажете поголема подготвеност за компромис. Проблеми со синусите.

Рак

Во овој период треба да вложите двојно повеќе труд од вообичаено за да ја постигнете вашата деловна цел. Ве очекува стабилизација во односот со партнерот, кој ќе покаже поголема подготвеност да ви пружи значителна поддршка во се. Проблеми со коленото, можна е операција.

Лав

Денеска ќе можете да најдете нови извори на приходи. Ве очекува кругот на деловни соработници. Успех преку соработка со странска компанија. Слободните лавови ги очекува интересно познанство на патувања. Можно е да влезете во нова врска. Ги запоставивте забите!

Девица

Проблематичните меѓучовечки односи можат да ескалираат во форма на прекин на некоја деловна соработка. Избегнувајте ризични деловни одлуки. Почеток на стабилизација на емоционално ниво. Ќе успеете да решите проблем со долготрајна врска. Намален имунитет.

Вага

Очекувајте поволни можности за дополнителна соработка со деловните партнери, а тоа ќе ви донесе значително подобрување на финансиската состојба. Тајна љубовна врска и авантура со некој од вашите колеги или претпоставени на работа. Одморете повеќе.

Шкорпија

И покрај тоа што вашиот деловен состанок може да биде обележан со жестока дебата, ќе успеете да ги постигнете идеалните услови од договорот. Започнувањето нова врска може да ви донесе нови дилеми. Не сте сигурни дали таа личност е вистинската или не. Сега би уживале во активен викенд во природа.

Стрелец

Транзитирањето низ вашето поле на кариера може да ви донесе нови познанства кои подоцна може да се покажат како клучни за наоѓање многу подобро платена работа. Покажете трпение кон партнерот, тој поминува низ тежок период. Променете ја диоптријата, префрлете се на леќи.

Јарец

Невработените Јарци можат да добијат одлична понуда од странство. Можна е дилема бидејќи подразбира голема животна промена. Стабилизација во односот со партнерот. Ве очекува натамошно зближување и целосно усогласување. Многу сте нервозни поради моменталната ситуација

Водолија

И покрај тоа што денес завршува работната недела, овој ден ќе ви донесе напредок во развојот на бизнисот и далеку поголема финансиска добивка. Водолијата очекува стабилизација во односите со партнерот. Слободната Водолија може да се заљуби на прв поглед во Лав. Кашлица.

Риби

Вредните соработници можат да ви предизвикаат главоболки. Излезот ќе биде компромисно решение. Денешното соѕвездие укажува на можноста за нов почеток за слободните Риби. Оние кои се во врска минуваат низ период на криза на доверба. Следниот викенд искористете го за одмор.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote