in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ЈУЛИ: Лавови, ова е вашиот ден! 3 знаци чекаат парична добивка Шкорпијата задоволна, Девицата уморна, Бикот успешен

Овен

Работа: Доколку имате некои незавршени обврски од претходно, треба да ги доведете до крај денес и да не одолговлекувате.

Љубов: Не успевате да се усогласите и да се договорите со саканата личност за некои прашања и тие претставуваат камен на сопнување во вашата врска. Треба заедно да најдете решение.

Здравје: Освен замор, нема значајни предупредувања.

Бик

Работа: Темпото на работа, кое нормално е над просекот, денес би можело да го забрзаат повеќето Бикови. Не брзајте премногу, ништо нема да ви избега.

Љубов: Конкретните чекори и претприемништвото во љубовната сфера би можеле да ви се исплатат повеќекратно денес. Треба да одвоите доволно време и енергија за љубов.

Здравје: Внимавајте на здрава исхрана.

Близнаци

Работа: Внимавајте на обврските кои останале недовршени, бидејќи колегите ќе ве потсетат на нив, можеби преку критики.

Љубов: Доколку сте слободни, постои можност да стапите во врска, а советот е да не бидете претерано неодлучни.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Рак

Работа: Ракот денеска го очекува многу поволна деловна ситуација на деловен план, бидејќи има луѓе кои сакаат и сакаат да ви пружат безусловна помош.

Љубов: Што се однесува до она што се случува во љубовната сфера, денес најмногу можете да си помогнете, доколку не го сфатите премногу лично и премногу лично го сфатите потенцијалното недоразбирање со саканата личност.

Здравје: Склоност кон вирусни инфекции.

Лав

Работа: Не постои ниту една причина зошто Лавовите денес не треба да блескаат на професионалниот фронт. Дозата на ризик може да се исплати многукратно денес.

Љубов: Нема мир во сферата на љубовните работи, без разлика колку се трудите или не. Денеска видно може да ве изнервира љубомората на саканата личност, оправдана или не.

Здравје: Можна главоболка.

Девица

Работа: Работните обврски во овој ден на Девица главно се завршуваат навреме и прецизно. Некој има големи планови за вас и треба да дадете се од себе и да се покажете.

Љубов: Ништо важно ново на вашиот љубовен план, ситуацијата би требало да биде горе-долу слична на онаа од претходните неколку дена.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Грижете се за заостанатите работи, бидејќи притисокот од претпоставените и колегите може да се зголеми и тоа треба што поскоро да се стави крај, а со тоа да се избегне критиката.

Љубов: На прв поглед се чини дека се е во ред во вашиот љубовен живот. Сепак, реално е некој важен детал да ви избега од контрола и тоа ве прави нервозни.

Здравје: Склоност кон инфекции.

Шкорпија

Работа: Ќе бидете убедливи кога станува збор за комуникација и договори и ќе можете да одговорите на бројните предизвици. Само напред.

Љубов: Ќе биде добро ако во текот на денот не се вратите чекор назад во сферата на љубовните врски, но не е реално и видно да ја подобрите моменталната ситуација. Биди стрплив.

Здравје: Одморете се доволно.

Стрелец

Работа: Основните цели и деловните задачи можете да ги постигнете без поголеми проблеми, но денес нереалните дополнителни планови можат да ви направат проблеми.

Љубов: Треба да се согласите со себе дека нема да се враќате назад и да се враќате на старите теми и дилеми.

Здравје: Можна несоница.

Јарец

Работа: Вредноста и посветената работа на Јарците денес би можеле да бидат наградени или со лично задоволство или со напредување на хиерархиската скала.

Љубов: Слободни Јарци – повремените пријателски контакти со некого може да прераснат во посериозна приказна. Потребно е само време.

Здравје: Одморете се доволно.

Водолија

Работа: Во новите деловни соработки треба да бидете одлучни, но сепак да бидете подготвени на одредени компромиси, за некои шанси да не ви паднат од рака.

Љубов: Преоценете ги сите проблеми што ги имате од сите страни и одлучете се за приоритетни работи и заеднички теми кои навистина ве исполнуваат.

Здравје: Пазете се од повреди.

Риби

Работа: На Рибите им претстои добар и успешен работен ден. Се занимавате со долгорочни планови, имате можност да промените нешто посериозно во наредниот период.

Љубов: Кога станува збор за нови познанства, не знаете за што сте, иако ви се чини дека се е на дофат. Биди стрплив.

Здравје: Исцрпеност, одморете се доволно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote