in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 АПРИЛ: Сè што замислите, можете да постигнете! Бик преплавен со обврски, Лавот не знае каде да удри од работа, Стрелецот уморен

Овен

Работа: Доволно размислување, плановите ќе ја одбележат оваа недела со најтипичниот Овен. Сепак, не се замарајте многу, одморот утре ќе биде можност да се докажете на деловно поле.

Љубов: Поволните астролошки аспекти ви даваат добра основа да се вклучите во љубовната сфера и да остварите поблизок контакт со личноста која ви го привлекува вниманието. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Опуштете се, одморете се, но и направете ги барем неопходните подготовки за новиот работен ден.

Љубов: Што се однесува до тоа што се случува на љубовниот план, не се исклучуваат изненадувањата, особено ако сте оставиле пар необјаснети детали за вашата сакана.

Здравје: Одлично.

Близнаци

Работа: Во текот на овој ден ќе бидете одлично расположени за различни активности, но на прво место ставете го одморот и релаксацијата.

Љубов: Оваа недела може да донесе убава можност за ново познанство во љубовната сфера. За почеток доволно ќе биде да го искористите вашиот шарм близнак.

Здравје: Одлично.

Рак

Работа: Раковите овој ден би можеле да очекуваат разговори и договори на семејно ниво. Уживајте со вашите најблиски.

Љубов: Бидете опуштени и отворено изразете ги емоциите кон личноста за која се грижите. Ќе ви бидат вратени повеќекратно.

Здравје: Многу добро.

Лав

Работа: Не е лош ден за сумирање резултати и правење планови за нови деловни предизвици. Консултирајте се со некој друг пред да ставите нови идеи на хартија.

Љубов: Стекнувањето позитивни околности ви помага да очекувате попријатни љубовни изненадувања во текот на овој ден, особено ако планирате состанок.

Здравје: Сосема солидно.

Девица

Работа: Девиците речиси секогаш наоѓаат дополнително хоби, така што и во овој втор ден од викендот нема да им биде досадно што се однесува до посветеноста.

Љубов: Вишокот слободно време и енергија би можеле да го искористите за да организирате и реализирате убави заеднички активности со саканата личност.

Здравје: Одлично.

Вага

Работа: Вториот ден од викендот носи солидни аспекти за да можат Вагите малку пореално да ја согледаат моменталната деловна ситуација и подобро да се подготват за следниот период.

Љубов: Размислете и обидете се да ја преземете контролата врз царството на љубовта во свои раце. Имате можност да успеете во вашите намери.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: Скорпиите би можеле да се справат со заостанатите долгови од претходниот период доколку има, ако не, одмор ќе ви треба енергија за следниот период.

Љубов: Покажете доволно разбирање и трпение за другата страна. Отфрлете ги сенките на сомнежот кои можат да ве измачуваат овој ден и обидете се да бидете поопуштени.

Здравје: Спијте доволно.

Стрелец

Работа: Не се возбудувајте премногу ако денес не успеете да завршите се што сте планирале од обврските. Сепак недела е, потребен ви е и одмор.

Љубов: Потребно ви е опуштено однесување во сферата на љубовта, особено ако имате малку понапната ситуација од претходниот период.

Здравје: Одлично.

Јарец

Работа: Повеќето Јарци денес имаат реална шанса да ги завршат сите обврски навреме, а сепак да остават доволно време за толку потребниот одмор.

Љубов: Некако има најголема смисла денес да се препуштите на иницијативата и организацијата на активностите кои ги планира другата страна, а вие да се опуштите и да уживате.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Водолија

Работа: Повеќе или помалку се е под ваша контрола и реализацијата на плановите за денешниот ден не е доведена во прашање.

Љубов: Работите одат по свој пат, а на вас е да се опуштите што повеќе и да не размислувате однапред. Посветете се на некоја заедничка активност со саканата личност и уживајте во одморот.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Риби

Работа: Иако не сте на оптимумот на енергија, нема причина за целосна пасивност. Ако ништо друго, тогаш искористете го денот за некоја физичка активност, прошетка на отворено, ќе уживате.

Љубов: Денес не сте на исти бранови должини со саканата личност. Обидете се да избегнувате кавги и ситни кавги.

Здравје: Намален имунитет, зајакнување на внесот на витамини.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote