in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 ФЕВРУАРИ: Биковите ги очекува финансиска добивка, Ракот внесува нервоза во врската

ОВЕН


РАБОТА: Промените одат на подобро во деловната област во голема мера и ќе бидат резултат на вашиот различен пристап кон деловните соработки.

ЉУБОВ: Емоционалните врски се малку неурамнотежени, а можна е и љубомора. Слободните можат да ја обноват врската од минатото.

ЗДРАВЈЕ: Болки во долниот дел на грбот.

БИК

РАБОТА: Вие сте практични, рационални, може да се потпрете, па лесно ќе договорите. Има простор за напредување и финансиско подобрување.

ЉУБОВ: Пред вас е денот на уживање во љубовта, без разлика дали сте слободни или зафатени.

ЗДРАВЈЕ: Ревматолошки проблеми.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Динамичната состојба е на деловното небо, ве очекува профит преку нови соработки. Вредни сте, но бидејќи сте одличен раскажувач и го водите вашиот монолог во дијалог, можете да забележите дека околината не ја сака многу.

ЉУБОВ: Во врска се можни разни несогласувања кои ја оптоваруваат вашата врска. Слободните нема да му одолеат на шармот на нивниот поранешен партнер, па можат да ја обноват врската.

ЗДРАВЈЕ: Имате забоболка.

РАК

РАБОТА: Ова е ден на нови деловни можности, особено ако соработувате со огнени знаци. Вие знаете како да ги искористите деловните можности на вистински начин.

ЉУБОВ: Партнерот ќе има забелешки на нервозата што ја внесувате во врската. Врската ќе биде во искушение, бидејќи нема да можете да ги помирите обврските.

ЗДРАВЈЕ: Вашето варење е чувствително.

ЛАВ

РАБОТА: Ќе бидете напнати и нема да имате премногу мотиви за борба на работа. Пред вас е напорен ден, особено кога станува збор за работа со шефови.

ЉУБОВ: Слободните Лавови ги очекува интересен додворувач, а можно е и обновување на претходната врска.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Деловните околности се во ваша корист, па можете да постигнете завиден ефект.

ЉУБОВ: Емоционалните врски ќе бидат доста оптоварени со напади на jeубомора. Но, дури и по криза, врската може да биде уште посилна. Слободните можат да започнат краткотрајна романса.

ЗДРАВЈЕ: Не јадете храна од непознато потекло.

ВАГА

РАБОТА: На работа, се фокусирате на лични цели, што може значително да отстапи од целите на колективот.
ЉУБОВ: Бидете искрени едни со други, бидејќи тоа е единствениот начин да ги решите проблематичните ситуации.
ЗДРАВЈЕ: Ќе уживате да се релаксирате со пријателите.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Нема да имате мотивација и волја да ги надминете новите пречки во бизнисот, но ќе се обидете да ги реализирате вашите деловни идеи што ги имате на ум веќе подолго време.

ЉУБОВ: Во врската доминираат кавги и несогласувања. Ситуацијата конечно ќе се искристализира и ве чека напредок.

ЗДРАВЈЕ: Промени на кожата.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Нема да можете да постигнете добри резултати во бизнисот како што сте навикнале.

ЉУБОВ: Партнерот може да ве обвини за отсуството и размислувањето. Необични понуди чекаат синглови, па затоа можам да најдам соодветен партнер.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со дишењето.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ќе бидете упорни да се справувате со проблемите на работното место, кои можат да донесат стабилност, како и можност за подобра заработка. Вие знаете како да ја изненадите околината со вашата сигурност и стабилност.

ЉУБОВ: Постои хармонија во врската, затоа внимавајте да не придонесувате во конфликтот со тоа што не разбирате.

ЗДРАВЈЕ: Може да имате помали дигестивни проблеми.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве очекува многу возбудлив и динамичен ден на работа. Новите деловни предизвици ќе ве мотивираат да работите уште понапорно и подобро, како и да остварите значителни профити.

ЉУБОВ: Емотивната врска е хармонична, но ја нарушува љубомората на партнерот, што може да биде сопка во врската. Слободнита Водолија е мета на упорен додворувач.

ЗДРАВЈЕ: Психосоматски проблеми.

РИБИ

РАБОТА: Ќе можете да ги надминете сите недоразбирања на работа. Исто така е можна соработка со странски партнери, како и профит надвор од бизнисот.

ЉУБОВ: Несогласувањата со партнерот ќе ескалираат на крајот на денот. Слободните Риби можат да започнат ветувачка врска.

ЗДРАВЈЕ: Вашиот ‘рбет е слаба точка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote