in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 НОЕМВРИ: Биковите имаат напната љубовна ситуација, Ракови – само бидете трпеливи, а ги очекува најголемиот ХАОС Дознајте што не советуваат ѕвездите за 28.11.2023 година, во врска со работата, љубовта и здравјето!

Овен

Работа: Овните имаат многу различни обврски, па ќе биде потребно да се организирате што е можно подобро за да завршите се на задоволително ниво.

Љубов: Треба да работите заедно еден за друг, а таму нема голема мудрост.

Здравје: Можна несоница.

Бик

Работа: Веќе на самиот почеток на новата работна недела ќе ви треба многу смиреност за да поминете низ ситуации кои најчесто ќе бидат испровоцирани од другите без да се нервирате.

Љубов: Напната ситуација може да биде и на вашиот љубовен план. Ваше е да не долевате масло на огнот.

Здравје: Чувствителност на респираторниот систем.

Близнаци

Работа: Она што можете да го очекувате во текот на овој понеделник е работите да се одвиваат со малку побавно темпо, на што нема да можете многу да влијаете. Можни се и ненадејни промени од техничка природа.

Љубов: На љубовен план ве очекува променливо расположение. Не се закачувајте на малите нешта, не вреди.

Здравје: Намален имунитет.

Рак

Работа: Сè што е поврзано со планови, проекти, документи кои веќе сте ги започнале може да наиде на забавување на самиот почеток на оваа работна недела. Бидете трпеливи, се е за среќа привремено.

Љубов: Ве очекува многу убав и позитивна енергија ден на љубовен план. Поминувајте што е можно повеќе време во заеднички активности со саканата личност.

Здравје: Многу добро.

Лав

Работа: Иако се можни помали предизвици, Лавовите имаат ден пред кој треба да го посветат на целосен ангажман и посветеност на поставените деловни цели.

Љубов: Обрнете внимание на потенцијалните љубовни сигнали кои можеби ви доаѓаат од деловното опкружување, некој на кој досега не сте обрнувале внимание.

Здравје: Физички замор.

Девица

Работа: На Девиците им претстои доста динамичен и на моменти хаотичен работен ден. Важно е да не пропуштите некои важни детали, односно да не правите неколку работи истовремено.

Љубов: Можно е да започнете нова приказна со стара симпатија. Само напред.

Здравје: Нежност на зглобовите.

Вага

Работа: Постои можност за недоразбирање, па пред да реагирате, обидете се да ги расчистите работите со соработниците на посмирен начин.

Љубов: Подготвени сте да промените нешто што досега не ви одговарало и дефинитивно ќе успеете.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Шкорпија

Работа: Влегувате во период на постабилни и подобри деловни односи. Може да ви се отворат нови деловни можности, преку луѓе со кои претходно сте соработувале.

Љубов: Слободни Скорпии сте во период кога сте спремни да се ослободите од минатото, но прашање е дали таа е подготвена да ве пушти.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Стрелец

Работа: Следува потенцијално многу добар работен ден за Стрелците без поголеми проблеми да ги завршат планираните обврски. Погрижете се да не пропуштите никакви навидум неважни детали.

Љубов: Денес се може да ви пречи на полето на љубовните врски, па можеби најдобро би било некако да се повлечете, ќе има помала штета.

Здравје: Можни проблеми со циркулацијата.

Јарец

Работа: Можна е нова понуда за работа или можност да направите нешто поразлично, нов деловен проект кој би можел да ви ја подобри финансиската состојба.

Љубов: Обидете се да создадете рамнотежа во вашата врска и уживајте во моментите поминати со партнерот.

Здравје: Потребен ви е поквалитетен одмор, сон.

Водолија

Работа: Имате многу позитивна енергија и работна етика, но само треба таа енергија да ја насочите на вистински начин и на вистинските деловни потези. Храбар напред.

Љубов: Искористете ги слободните моменти за да бидете со саканата личност. Уживајте во поддршката и разбирањето што ги дава.

Здравје: Многу добро.

Риби

Работа: Почетокот на неделата носи поволни околности за Рибите и добра соработка со сите, соработниците, деловните партнери, претпоставените. Слушајте го советот на постар, поискусен колега.

Љубов: Периодот е одличен за заеднички планови, особено ако се поврзани со патување или уредување на домот, подготовка за заеднички живот.

Здравје: Многу добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote