in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 ФЕВРУАРИ: Водолиите запознаваат интересна личност, Вагите страдаат од психосоматски проблеми

ОВЕН

РАБОТА: Ако сте вработени, работата ве гуши. Започнете да работите некоја друга, дополнителна работа. Размислете за започнување приватен бизнис и потпрете се само на себе и на своите способности.

ЉУБОВ: Повторно ќе го откриете пламенот на љубовта кон вашиот партнер што ве собра пред некое време.

ЗДРАВЈЕ: Посетете го стоматологот.

БИК

РАБОТА: Прекумерното трошење енергија може да ви здодее и да се фокусирате на само една цел. Постои можност да потпишете некои документи и договори.

ЉУБОВ: Ќе бидете посветени на партнерот. Конечно ќе разберете колку се грижите за врската и како да ја продлабочите таа врска во смисла на доверба и толеранција.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на настинки.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Се обидувате да ги задоволите потребите на другите, а тоа особено се однесува на членовите на вашето семејство и пријателите.

ЉУБОВ: Ако сте сами, ќе побарате љубов, но само некој што ќе ви возврати. Може да очекувате дека вашите емоции ќе ви возвратат.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со настинка и температура.

РАК

РАБОТА: Ќе имате повеќе среќа од вообичаено кога станува збор за работата и односите со колегите. Ако работите некоја јавна работа, ќе бидете пребукирани.

ЉУБОВ: Немојте да бидете измамени од вашиот партнер со физичка страст и не занемарувајте ги најважните квалитети што партнерот треба да ги култивира во врската. Не се занесувајте лесно со страстите, бидејќи тоа може да ве одведе настрана од вистинскиот пат што сте го поставиле.

ЗДРАВЈЕ: Имате хронични проблеми.

ЛАВ

РАБОТА: Се обидувате да ги завршите проектите што се во завршна фаза и со тоа да ги исполните ветените рокови.

ЉУБОВ: Ако сте сами, имате можности за состаноци. Сè што треба да направите е да се зближите со луѓето и да си ја изградите сопствената судбина.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми засновани на нерви.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Вашата способност да држите сè под контрола може да помогне да се зајакне вашиот имиџ и да се отвори патот за некои нови и посериозни деловни комбинации.

ЉУБОВ: Не е исклучено да наидете на некој што ќе ви се допадне. Ако сте подготвени за сериозна врска, ќе ја постигнете.

ЗДРАВЈЕ: Имате мигрена.

ВАГА

РАБОТА: Сè што е во вашата работа ќе започне да оди побрзо и ќе имате многу помалку заостанати долгови и незавршени обврски отколку што сте имале порано.

ЉУБОВ: Ако сте во врска, искористете го времето за да изградите доверба и да ја запалите страста што сте ја заборавиле одамна. Ваша заедничка задача е да бидете сигурни дека сè работи како порано. Цени ги позитивните квалитети и прифати ги недостатоците.

ЗДРАВЈЕ: Нагласени психосоматски проблеми.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ќе се соочите со промена на ситуацијата во областа на парите. Приходите што ги очекувате ќе бидат одложени и постои можност за осцилации кога станува збор за финансиите.

ЉУБОВ: Љубомората ви тропне на вратата и не можете да се справите со тоа. Ако имате помлад партнер до вас, тоа на некој начин е оправдано, но само доколку е во нормални граници.

ЗДРАВЈЕ: Можни се повреди и фрактури.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вашите соработници изгледаат недоволно мотивирани и ќе очекуваат да ги охрабрите и да ги решите нивните проблеми.

ЉУБОВ: Ако сте сами, треба да разгледате наоколу и да видите толку многу интересни луѓе кои ве привлекуваат.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ќе биде тешко да се согласите со една личност која е многу важна за вас, што може да доведе до напнатост, што негативно ќе влијае на планираните работни задачи.

ЉУБОВ: На Јарците кои се во врска им се закануваат пречки. Немате исти ставови и погледи кон животот. Побарајте помош од професионалец.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте брак.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Работните места и одговорностите што неодамна ги започнавте и ги преземавте почнуваат да стануваат побрзи и полесни.

ЉУБОВ: Ако сте сами, планетите ви даваат можност да запознаете некој што ве привлекува на многу начини, но претежно интелектуално. За вас, ова е првото барање при состанокот.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со урогениталниот тракт.

РИБИ

РАБОТА: Ќе имате голема помош и поддршка од деловните партнери со кои ќе бидете координирани во поголемиот дел од заедничкиот бизнис.

ЉУБОВ: Ако сте во сериозна врска, ќе имате огромен бран на љубомора. Станувате себични, како да вашиот партнер е само ваш.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за бубрезите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote